Acapulco

AcapulcoAcapulco to niezwykłe miasto, które położone jest w Meksyku, nieopodal Oceanu Spokojnego. Mieści się w stanie Guerrero. Zostało utworzone przez Hermana Corteza na przełomie XVI wieku. Do dziś jest jednym z najsłynniejszych i najpopularniejszych miejsc w Meksyku, w którym nie brakuje tłumów turystów. Miejsce to stanowi również ważny węzeł komunikacyjny, bowiem znajduje się w nim port meksykański. Wygodny i funkcjonalny węzeł ułatwia transport z Kalifornii, Stanów Zjednoczonych, Panamy i San Francisco. Wartym uwagi jest także port lotniczy, który się tutaj znajduje. Pracownicy portu lotniczego zajmują się profesjonalną obsługą klientów z całego świata. Acapulco to miasto leżące w strefie ciepłego i wilgotnego klimatu, gdzie średnia temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza. Znajduje się tutaj bardzo dużo ośrodków turystycznych, do których stale przybywają turyści.

Ponadto znajduje się tutaj wiele atrakcji dla turystów. Mogą oni przyjemnie spożytkować czas nurkując w morzu, uprawiając sporty wodne a także zwiedzając miasto. Nieopodal Acapulco znajduje się Pie de la Cuesta – jedna z najpopularniejszych i piękniejszych plaż na całym świecie. Warto udać się tutaj w wolnej chwili, aby podziwiać zachodzące promienie słońca i wykonać wspaniałe wakacyjne fotografie. Nie brakuje tutaj imprez, które cieszą się ogromną popularnością. Dla turystów udostępnione są skoki na bungee czy parasailing. Nieopodal znajduje się Park Narodowy, w którym także możemy się zrelaksować. Można także zabrać przyjaciół, aby wspólnie spożytkować wolny czas i zgłębić tajemnice tego miejsca.

2 myśli nt. „Acapulco

  1. W Meksyku 30% jego ludności stanowią Indianie. Acapulco utrzymuje się w większości z turystyki i jest podzielone na trzy strefy. Najbardziej ekskluzywną stanowi strefa Diament. W Acapulco w większości się plażuje, tak więc mało kto tam się wybiera na zwiedzanie.

  2. W Acapulco zjemy dobre dania z owoców morza oraz możemy zaszaleć skacząc na bungee. Bardzo modne są tam również sporty wodne czy szybowanie na spadochronie. Warta zabaczenia jest również plaża Pie de la Cuesta, która słynie z najpiękniejszych zachodów słońca.